top of page
renkli png logo.png

Eğitim

İstanbul Amerikan Robert Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden şeref belgesiyle lisans derecemi aldım. Aynı dönemde gerekli dersleri tamamlayarak Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik formasyon almaya hak kazandım ve sonrasında aynı fakültenin Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü’nde bir sömestr yüksek lisans çalışması yaptım.

Nazan Foto copy.jpg

Çalışma Hayatı

Kariyerime 1981 yılında, özel bir lisede İngilizce öğretmeni olarak başladım. Sonraki yıllarda devlet ve vakıf üniversitelerinde İngilizce okutman olarak mesleğime devam ettim; bağımsız olarak İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce tercümeler yaptım. Hala yetişkinlere ve çeşitli seviyedeki okullarda öğrenim gören öğrencilere teke tek ve grup olarak İngilizce özel dersler vermekteyim. Aynı zamanda, Tüyap Akademi’nin iç eğitmen kadrosunda yer almaktayım. 

İngilizce'nin Önemi

İçinde bulunduğumuz dijital çağ sayesinde İngilizce öğrenmemek için hiçbir bahanemizin kalmadığına inanıyorum. Eğer İngilizce öğrenmeye hevesliyseniz, kaç yaşında olduğunuzun veya hangi meslekten geldiğinizin bir önemi yok. Udemy’de, düzgün ve sağlam bir gramer altyapısıyla konuşmak, okumak ve yazmak isteyen herkesle deneyimlerimi paylaşıyorum. Unutmayın, bu bir takım işidir ve birlikte iyi bir takım olacağımıza inanıyorum!

 

Yabancı dil, yeterlilik, hazırlık atlama ve benzeri sınavlarda çıkabilecek speaking, listening, reading, writing bölümlerinde de başarılı olabilmek için yeterli bir gramer bilgisine ve alt yapıya ihtiyaç vardır.  Konuşurken ve yazarken düzgün gramer kullanarak fazla puan alınabilir. Dinleme bölümlerinde gramer bilgisi eksikse birçok şey kaçırılabilir. Okunan parçaların anlaşılması içinde yeterli gramer bilgisi gerekir. Bu sebeple bu kursumda gramer konularını detaylı bir şekilde, en ince ayrıntılarla işledim. Katılımcıların İngilizce gramerde yeterlilik kazanmasını hedefledim.

Öğrenci Yorumları

Nazan Hoca, lise 1. sınıftan itibaren, üniversite de dahil olmak üzere 5 yıl boyunca İngilizce öğrenme ve geliştirme sürecime çok katkı sağladı. Detaylı ve verimli eğitim sistemiyle, dili gramer kurallarından itibaren öğrenmeye başladım ve sayesinde, bugün akademik bir İngilizce'yle kendimi çok rahat ifade edebiliyorum. Çok özverili bir hoca olarak, pratik dil öğretme metotlarıyla, bugünkü İngilizce seviyeme erişmemde katkısı büyük. Üniversitede derslerim için İngilizce raporlar, makaleler yazabiliyor olmamda da emeği çoktur. Nazan Hoca’nın detaylı dersleri sayesinde, ana yabancı dil olarak Fransızca eğitim veren bir liseden yüksek bir İngilizce seviyesi ile mezun oldum. Üniversitede ise sadece yarım dönem İngilizce hazırlık okudum. Akranlarımın sorun olarak gördüğü ve kendini ifade etmekte zorlandığı İngilizce, Nazan Hoca’nın desteğiyle benim için liseden itibaren sorun olmaktan çıktı. Bugün hala üniversitede akademik yazı ve yazma becerilerine yönelik derslerimdeki başarımı Nazan Hoca’ya borçluyum. Bu nedenle onun özveriyle hazırladığı detaylı ve aynı zamanda pratik derslerini herkese tavsiye ederim.

-Alara Şener

Nazan Hocam’la İngilizce ders çalışmak bir ayrıcalıktır. Nazan Hocam’dan ders alınmaz, o mükemmel bir ekip arkadaşıdır. Birlikte üstesinden gelinemeyecek essay, yorumlanamayacak edebi eser, çözülemeyecek gramer sorusu yoktur. Kendisine güler yüzü, her daim pozitif yaklaşımı, proaktif ders verme tarzı, sonsuz moral desteği ve sabrı için çok teşekkür ediyorum.

 

-Tuba Tuncer Soysal

Nazan Hanım’dan ders almaya kısa bir süre önce başladım. Geçen sürede İngilizce'm konuşabileceğim seviyeye geldi. Dersler kendisinin eğlenceli ve yaratıcı yöntemleri sayesinde hem verimli hem de kolay geçiyor. Kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

 

-Birsen Yağız

Benim daha önce İngilizce'm gayet iyiydi ancak beyinle ilgili bir rahatsızlık geçirdiğim için İngilizce'yi unuttum.  Nazan Hanım'la bundan dolayı çalışmaya sıfırdan başladım. Çok sabırla her şeyi tek tek anlattı. Anlayabileceğim ödevler verdi. Kendisinin yanında çok rahat hissettiğim için İngilizce'yi hatırlamaya başladım. Şu anda daha iyi konuşuyorum. Nazan Hanım'a tüm kalbimle çok teşekkür ediyorum.

-Pelin Karahasanoğlu

Nazan Hocam çok disiplinli, konusunda uzman bir öğretmendir. Eğlenceli, öğrenciyi sıkmayan ve dersi sevdirerek öğreten bir eğitmendir. Ders sonrası veya öncesi bol sohbetli geçen vakitler çok tadındadır. 

-Dilara Keçeci

Nazan Hanım'ın İngilizce öğretmenliği, tecrübesi, titizliği ve disiplininin yanı sıra, ne kadar iyi bir dost olduğuna da değinmek istiyorum. Kendisiyle çok güzel ve verimli bir eğitim sürecimiz oldu ve İngilizce'm çok gelişti. Tüm emekleri icin çok tesekkürler.

-Funda Gümürdülü

Öncelikle naif karakterinden, zarafetinden ve eğitmenlikte çok önemli olduğunu düşündüğüm empati kurabilme yeteneğinden söz etmeliyim. Yıllarca önemli okullarda öğretmenlik yapmanın getirdiği tecrübeyle, klasik eğitim tekniklerinin üzerine yeni yaklaşımlar kattığını ve kendine has bir tarzı olduğunu söyleyebilirim. Sadece belli yaş grubunda okullu olan öğrencilere değil, yetişkin olan hatta belli bir yaşın üzerinde öğrenme hevesi bulunan her insana hitap edebilmesi benim için çok kıymetli.

 

Birlikte 2-3 yılı aşan bir eğitim sürecimiz oldu. Bu süreçte bana olan sabrına da ayrıca teşekkür ederim. Onunla ders yaparken saatlerin nasıl geçtiğini anlamazsınız. Sizi tecrübelerinin verdiği zarif yaklaşımı ile anlar, kısa bir sohbet ile rahatlatır, sonra da dersin nasıl bittiğini anlamadan size nasıl yeni bilgiler öğrettiğini fark edersiniz.

 

Beni, eğitimi ve pozitif dünya görüşü ile çok zenginleştirdi ve hayatıma önemli duygular kattı. Kendisine çok teşekkür eder ve hep hayatımda var olmasını dilerim.  

-Esra Döner

Çapa 1

Nazan Hocam ile üniversiteye başladığım dönem yollarımız kesişti. İngilizcede zorlanıyor oluşumundan dolayı benim için sancılı başlayan üniversite hazırlık dönemi, hocamın alanındaki uzmanlığı ve tecrübesiyle birlikte keyifli bir yolculuğa dönüştü. Kendisiyle İngilizceyi temel gramer kurallarından öğrenmeye başladım ve hocamın titiz çalışma programı ile dilin temelini ve inceliklerini öğrenip, IELTS sınavına girebilecek yetkinliğe ulaşarak, dil yeterliliğimi başarıyla kanıtlayabildim.

Tüm akademik bilgisi ve öğretilerinin yanı sıra, gerçek bir eğitimciye yakışır zarafeti, naifliği, öğrencisini önemseyen ve bunu her fırsatta hissettiren, motivasyona ihtiyaç duyduğunuz anda desteğini ve güler yüzünü asla esirgemeyen, nadide öğretmenlerden biridir.

Üniversite hayatımdaki gerek akademik İngilizce kullanmam gereken derslerimdeki başarımı gerekse dünyanın her bir köşesinden edindiğim arkadaşlarımla özgüven içinde kurabildiğim iletişimi Nazan Hocam’a borçluyum. Dil serüvenimin en başında elimden tuttuğu ve temelleri sağlam atmama yardımcı olduğu için kendisine minnettarım.

 

- Beste Göçmen Tüfekçi

bottom of page